******************

III LO w Krakowie

Klasa III liceum w październiku tego roku odwiedziła Kraków. Zwiedziliśmy tam Muzeum pod Rynkiem, Wawel, Rydlówkę i wiele innych ciekawych obiektów, byliśmy też na sztuce "Kordian" w Teatrze im. Słowackiego.

Możliwe, że nigdy nie będziemy mieli już okazji spędzić tyle czasu w tym gronie, więc była to wspaniała okazja, by na koniec szkoły tak naprawdę najlepiej się poznać!

Bawiliśmy się świetnie i jesteśmy wdzięczni naszej wychowawczyni, pani Annie Łukasiak, za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki dla klasy maturalnej.

Katarzyna Lubian

dodano: 20.10.2011 (KS)

Dzielimy się... Mikołajem

Mikołajki dla domu dziecka w Sopockiej Akademii Tenisowej!


05.12.2011 r., o godz. 14.00, w Hali Tenisowej przy ul. Haffnera odbyły się Mikołajki dla dzieci z Domu Dziecka w Sopocie. Hasło imprezy brzmiało: „Pierwsze kroki w tenisie”.

W czasie spotkania odbył się pokazowy mecz tenisa rozegrany przez uczniów SAT-u. W jego trakcie wyjaśniono gościom podstawowe zasady gry. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Przygotowane przez trenerów zestawy ćwiczeń pozwoliły zaproszonym dzieciom spróbować swoich sił na korcie, w czym pomagali im nasi uczniowie. Na koniec w Kawiarence Tenisowej przygotowano poczęstunek oraz wręczono drobne upominki mikołajkowe.  Dyrektor SAT-u przygotował specjalny prezent - stypendium dla dwojga nalepszych uczniów - mieszkańców Domu Dziecka, którzy chcieliby uczyć się w naszej szkole.

Kolejny już raz okazuje się, ze wolontariat kształtuje wrażliwość ludzką. Organizując takie spotkanie, uczniowie naszej szkoły mieli okazję nie tylko promować grę w tenisa, ale także udowodnić, że „nie samą szkołą żyje człowiek”.

 

Natalia Bernaś

dodano: 06.12.2011 (KS)

**************

Znaszli te Kaszuby?

Pod hasłem "Dzień dobry Kaszuby" w dniach 28 - 29.11.2011 r. odbyła się wycieczka uczniów klas II gimnazjum i I liceum, którzy realizują program nauki języka kaszubskiego oraz poznawania kultury regionu.

Podczas dwudniowej eskapady regionoznawczej młodzież SAT-u zwiedziła m.in. Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, Kaszubski Park Etnograficzny, zapoznała się ze sztuką rękodzieła artystycznego oraz skosztowała kaszubskich potraw.

Organizatorem wycieczki byli pani Anna Witkowska, wychowawczyni klasy II gimnazjum, oraz pan Bartosz Byczkowski, wychowawca klasy I liceum, a jej sponsorem pan Andrzej Szczepański, dyrektor SAT - u.

dodano: 30.11.2011 (KS)

*****************

Spotkania z X Muzą

Młodzież gimnazjalna już kolejny raz uczestniczyła w profesjonalnie przygotowanej lekcji w kinie, prowadzonej w ramach edukacji filmowej. Tematem zajęć, które odbyły się 28.10.2011 w Multikinie w Gdyni, był język filmu (plany - śwatło - kolor - kompozycja).

Uczniowie w czasie lekcji mogli poznać podstawowe pojęcia języka filmu, dowiedzieli się, jak twórcy filmowi sterują naszymi emocjami, jaką siłę w grze z widzem stanowi sprytne użycie koloru, zobaczyli, jak wiele na ekranie może zmienić odpowiednio dobrane światło.

Po wykładzie młodzież wzięła udział w wyjątkowym seansie filmowym, podczas którego wyświetlone zostały dzieła Tomasza Bagińskiego, Daniela Nenowa oraz Grzegorza Jonkajtysa.

dodano: 16.11.2011 (KS)

********************

Dzień Nauczyciela w SAT

Uroczystą formę miał Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 13.10.2011 r. w Sopockiej Akademii Tenisowej. Nauczyciele i pracownicy administracyjni zostali podjęci przez dyrektora SAT-u, pana Andrzeja Szczepańskiego, smakowitym obiadem. Najlepsi nauczyciele naszej szkoły otrzymali podziękowania i gratulacje za wybitne osiągnięcia dydaktyczne, a personel szkoły za ogromne zaangażowanie w codzienną pracę.

dodano: 09.11.2011 (KS)

*************

Wrocław 2011

26.09.11 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia z udziałem uczniów Sopockiej Akademii Tenisowej z II LO i  III GIM.

Wyruszyliśmy o godzinie 14.05 (z drobnym opóźnieniem) z Sopotu i przez kolejne 8 godzin mieliśmy jechać TLK-ą (Tanie Linie Kolejowe). I jechaliśmy, ale 12 godzin! Powód: wypadek na torach - przewróciło się na nie jakieś urządzenie. Gdy zameldowaliśmy się w hostelu Mleczarnia, chłopacy w swoim pokoju siedzieli jeszcze parę godzin, natomiast nie wiem jak było z dziewczynami - nie sprawdzałem ;-) 

We wtorek rano mieliśmy dzień z przewodnikiem po Wrocławiu. Przy okazji uczestnicy liczyli krasnale. Wieczorem poszliśmy do teatru na przedstawienie pt. "Prezydentki" w reżyserii Krystiana Lupy. Spektakl był dla wielu trudny w odbiorze, ale po sztuce odbyła się intensywna i ciekawa dyskusja na temat: "O czym było to przedstawienie?". Późno w nocy relaksowaliśmy się przy fontannie multimedialnej, położonej przy słynnej Hali Stulecia.

W środę było bardzo rekreacyjnie: rejs po Odrze, spacer po Ogrodzie Japońskim, leżakowanie nad wodą w promieniach słońca, czas wolny, a wieczorem włoska opera, czyli „Cyganeria” Pucciniego. No i w nocy spacer po Wrocławiu.

W czwartek pooowolne przygotowania do wyjazdu: do 11.00  trzeba było się zwinąć z hostelu… Potem nie marnowaliśmy czasu i znowu wyszliśmy do miasta, aby je zwiedzać… Oczywiście obejrzeliśmy na koniec "Panoramę Racławicką". Wieczorem teatr: „Białe małżeństwo”, reż. Krystyna Meissner. Interesująca sztuka, ale trzeba ją po prostu zobaczyć, aby się przekonać samemu o niezwykłości tego spektaklu. Prawie o północy wyjechaliśmy z Wrocławia i o 09.30 byliśmy w Sopocie. Baardzo zmęczeni ;-) Ale jeszcze bardziej wrażeniami z fascynującego miasta nasyceni.

Jan Zalesiński, klasa II LO

dodano: 03.10.2011 (KS)

******************

Groń - Zakopane 2011

Uczniowie klas I i II gimnazjum oraz II LO 19 września przybyli na odprawę wyjazdu integracyjnego. Zbiórka była wcześnie rano, już o 6.45, a kilka minut po siódmej wszyscy udaliśmy się autokarem w całodniową drogę do Gronia, leżącego niedaleko Zakopanego.

Podróż mijała bardzo przyjemnie. Po kilku godzinach jazdy zgłodnieliśmy, więc postanowiliśmy skosztować niezdrowego jedzenia w McDonald's. Niestety, kolejne godziny jazdy trochę się dłużyły, gdyż cała grupa nie mogła się już doczekać spędzenia kolejnych dni w naszych polskich Tatrach! Po dotarciu na miejsce był czas na rozpakowanie się i zapoznanie się z obiektem.

Pierwszego dnia  pobytu mogliśmy podziwać krajobraz Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz sprawdzić swoją odporność fizyczną i psychiczną  podczas męczącej trasy Doliną Białego, Czerwoną Przełęczą pod Sarnią Skałą i Doliną Strążyską. Na koniec wjechaliśmy na Gubałówkę oraz "pozwiedzaliśmy" sklepy na Krupówkach. Wieczorem miło spędzaliśmy czas we własnym gronie.

Kolejnego dnia mieliśmy w planach lepiej zapoznać się z Tatrami. Słoneczna pogoda pozwoliła nam przemaszerować do Doliny Chochołowskiej. Po powrocie do Gronia uczestniczyliśmy w spotkaniu z ratownikiem GOPR-u.

22 września  naszym celem było Morskie Oko. Nie było to łatwe zadanie, gdyż już wcześniejsze wyprawy strasznie nas wykończyły, a tego dnia mieliśmy do przejścia 18 km! Jednak ciekawość zobaczenia tego miejsca nie pozwoliła nam się poddać! Był to naprawde niezapomniany widok.

Ostatniego dnia planowanej wycieczki, czyli 23 września niechętnie musieliśmy pożegnać Zakopane i udać się tym razem w stronę Trójmiasta.
 

Myślę, że "integrację po góralsku" wszyscy będziemy wspominać bardzo długo. Na pewno wyjazd możemy zaliczyć do udanych.

Kornelia Staniszewska, kl. I LO

 
 

dodano: 01.10.2011 (KS)

Copyright by Sopocka Akademia Tenisowa  |  2008